Medyum Hocalar

Belçika Gent Medyum Hocalar

Medyumları, medyum hocaların varlığını, insanların medyum hocalarla olan görüşmelerini vesaire hepimiz duymuşuzdur. Bir kısmımız medyum hocaların neler yaptığını, nasıl insanlar olduğunu biliyorken bir kısmımız ise sadece yalandan ibaret olduğunu düşünüyor. Çok fazla bilgi kirliliği olduğundan dolayı medyum hocaların hizmet verdiği alanlar net olarak bilinemiyor ve değişik sıfatlar yükleniyor. Bu bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına açıklayıcı bir yazı yazdık.

Medyum hocalık terimi asırlar öncesine dayanıyor. Medyum hocalar çok uzun zamandan beri hayatımızın içindeler. Neredeyse her toplumda medyumlar bulunmuştur. Şu anda da her toplumda medyum hoca bulunmaktadır. Tüm dinlerde medyumlar mevcuttur, bazen isimleri birbirinden farklı olabilir ancak temelinde aynı şeydir. Gent medyum hocalar da diğer tüm toplumlardaki medyum hocalar gibi doğuştan yeteneklere sahip özel insanlardan oluşmaktadır. Bu yetenekler medyum hocalara tamamen doğuştan gelir ve ömür boyu onlarla birlikte devam eder. Hangi dini görüşte olurlarsa olsunlar, yetenekleri hemen hemen benzerdir. Dini inançları ise sadece onları ilgilendiren şahsi görüşleridir. Özellikle dini bilginin dahil olmadığı konularda Hristiyan bir medyum hoca ile Müslüman bir medyum hoca arasında hiçbir fark yoktur. Bazı dini konular devreye girdiğinde durum değişebilir.

Medyum Hocalar Ne İş Yapar?

Medyum hocaların hemen hemen hepsinin işleri medyumluktur. Geçimlerini buradan sağlarlar. İnsanlara hizmet etmeyi hayat felsefesi haline getirmişlerdir ve ömürleri yettiği sürece insanlara hizmet verirler. Genellikle bu hizmetler iyilik amaçlıdır ancak bazı kötü niyetli olaylara aracılık eden medyumlar da vardır. Medyum hocaların genel olarak hangi konularla ilgilendiğini merak ediyorsanız yaygın olanlara bakabilirsiniz.

  • Medyum hocalar büyüyle alakalı her şey ile ilgilenirler. Büyü yapma, büyü bozma, büyüyü kimin yaptığı, ne sebeple yaptığı vs. birçok konuyla ilgilenirler. Büyüyle alakalı verdikleri hizmet tamamen kendilerine danışan kişinin talepleri doğrultusundadır.
  • Medyum hocalar fal bakarlar ve bunu severek yaparlar. İnsanlar onlara fal baktırmaya geldikçe fal bakarlar. Her medyum hoca bir fal yöntemini daha çok benimser ve genellikle onu uygulamak ister. Yine de karşılarındaki insanın da görüşlerine göre hareket etmeye çalışırlar.
  • Medyum hocalar ruhsal neredeyse her sorun için insanlara tedavi hizmeti verebilirler. Özellikle tıbbın ilerlemediği dönemlerde medyum hocalar psikolog gibi görev yapmışlardır. Günümüzde de bunu devam ettirmektedirler.

Gent medyum hocalar da diğer tüm toplumlardaki medyum hocalar gibi bu tarz konularla ilgilenirler. Medyum hocalığın temelinde insanlara hizmet etmek yatmaktadır. Hizmet karşılığında ise çoğunlukla ücret talep edilmektedir. Medyum hocaların meslekleri bu olduğu için elbette ücretli çalışmaktadırlar çünkü tek geçim kaynakları bu iştir. Gent medyum hocalar çok pahalı çalışmamaktadırlar.

İnternet üzerinden Gent şehrinde hizmet veren medyum hoca bulmak çok zor, hatta çok kolay diyebiliriz ancak güvenilir olanların sayısı bir hayli az. Gent şehrinde hizmet veren medyumlar hakkında bilgi sahibi olmak ve fikir alışverişi yapmak için sitemizdeki yorumları inceleyebilirsiniz. Yorumlardan yardım alarak medyum hoca seçmek çok daha kolay ve güvenli olacaktır. Yorumları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yok

    Yorum yapın