Medyum Hocalar

Dolandırıcı Medyumlar Kim?

İnsanların çok fazla rağbet gösterdiği her meslekte dolandırıcıların piyasaya çıkması kaçınılmaz bir durumdur. Dolandırıcı medyumlar da medyumluk mesleğinde insanları kandırmak ve haksız kazanç elde etmek için çaba göstermektedir. Kimi zaman gerçek medyumların adını kullanarak insanları tuzağa çeken bu kişilerden korunmak için dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır bilmek ve uygun şekilde önlem almak gereklidir.

Dolandırıcı medyumlar hakkında araştırma yapan bir kişi pek çok noktada sahtekarları gerçek medyumlardan ayırt edebilir. Bu kişiler asla gerçek bir medyum gibi çalışma yürütemeyeceği için her daim kendini belli edecektir. Özellikle insanlara olan yaklaşımları dolandırıcı medyumları ifşa eden en önemli unsurdur.

Dolandırıcı medyumlar bu işi hiçbir zaman gönül işi olarak görmezler. Gerçek medyumlar insanlara yardım edebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparken bu şarlatanlar için böylesi bir durum söz konusu değildir. Bu kişiler sadece para odaklı çalışır, genelde parayı aldıktan sonra kaybolarak insanları mağdur eder.

Dolandırıcı medyumlar çoğu zaman şebeke olarak çalışmaktadır. Mümkün olduğu kadar çok kişiyi tuzağa düşürmek ve haksız kazanç elde etmek için türlü isimler kullandıkları görülebilir. Her ne kadar bu kişiler çok sayıda olsa ve medyumluk işinin adını lekelese bile dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır bilindiği sürece gerçek medyumlar kolayca bulunabilir, istenen her türlü büyü çalışması başarılı şekilde yaptırılabilir.

Dolandırıcı Medyumlar Genelde Asistanlar İle Çalışır

Dolandırıcı medyumların en belirgin özelliği devamlı olarak asistanlar ile çalışmalarıdır. Bu kişiler insanları oyalama maksatlı, telefonlara ve mesajlara devamlı olarak farklı kişileri öne sürmektedir. Dolandırıcıların asistanları ise sürekli bir bahane bularak telefon açan kişiyi oyalamaktadır.

Elbette bu durum sadece parayı aldıktan sonra ortaya çıkar. Dolandırıcı medyumlar ile para gönderene kadar doğrudan konuşmak çok kolaydır. Parayı aldıktan sonra insanları bezdirme stratejisi içine girecek olan bu kişiler sürekli olarak sizi başından savmaya gayret edecektir.

Dolandırıcı medyumlar davranışlarıyla kendilerini belli ederler. Genelde insanlara daha sert ve tahammülsüz yaklaştıkları için foyaları çok kolay ortaya çıkmaktadır. Dikkatli davrandığınız sürece bu kişileri tespit edebilir ve uzak durabilirsiniz.

Dolandırıcı Medyumların Kendisine Ulaşmak Çok Zordur

Dolandırıcı medyumların özelliklerinden bir tanesi de bu kişiler ile doğrudan iletişim kurmanın çok zor olmasıdır. Genellikle düzenli aralıklarla telefon numarası değiştirip farklı isimlere büründükleri için her an ortadan kaybolma ihtimalleri bulunur.

Bu dolandırıcılar çalışmaya karar vermeden önce devamlı olarak karşınıza çıkıp ulaşılabilir konumda olurken paranızı aldıktan sonra birdenbire hayalet pozisyonuna geçecektir. Dolandırıcı medyumlardan uzak kalmak için dikkatli bir araştırma yapmak ve diğer insanların tecrübelerinden yararlanmak çok önemlidir.

Sitemize sizlerden gelen tüm medyum yorum ve şikayetleri ana sayfada toplanmaktadır. Bu yorum ve şikayetleri okumak, dilerseniz kendiniz de yorum yazmak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yok

    Yorum yapın